Ana Sayfa > Konaklamalı Turlar > DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

OCAK VE ŞUBAT AYI BOYUNCA HER HAFTA SONU ÇIKIŞLI

1.Gün: Doğu Ekspresi ile Yolculuk

Saat 17:30 ‘da buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Dileyenlerle 19.30-20.00 da trendeki restoranda buluşma sohbet ve akşam yemeği. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler

Konaklama: Doğu Ekspresinde bize ayrılmış yataklı vagonlarda

 1. Gün: Ankara Kars Seyahati – Doğu Ekspresi

Dileyenlerle trendeki restoranda buluşma sohbet ve kahvaltı Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Dileyenlerle Erzurum’da trene yemek sipariş edip afiyetle yiyoruz… Manzaralar eşliğinde Kars’a varışımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler

Öğle yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler

Akşam Yemeği: Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır

Konaklama: Karabağ Otel /Büyük Kale Otel / Sim-er Otel / İpek yolu Hotel / Güngören Otel /Hotel Temel /Kars vb.

 1. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün, kızakla kayan, cirit oynayan, faytona binen, ata binen ve balık tutan insanları fotoğraflayabilirsiniz Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile Kars Taşköprü Kafe’de aşıklar atışmasını izleyebilir tavsiye ederiz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.

Öğle yemeği: Ekstra olup Çıldır gölünde tutulan balık menüsü olarak sunulmaktadır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü akşam yemeği olarak sunulmaktadır…

Ekstra: Kars Âşıklar Atışması eğlencesi

Konaklama: Karabağ Otel / Büyük Kale Otel / Sim-er Otel / İpek yolu Hotel /Güngören Otel /Hotel Temel /Kars vb.

 1. Gün: Sarıkamış Turu –  Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu ve Dönüş seyahati

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars’ a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve Ankara’ya dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz, Kars – Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçuşumuzun ardından başka bir gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.

Öğle yemeği: Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Oltu Çağ kebabı menüleri

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER

 • -Gidiş tren (yataklı)dönüş uçak bileti
 • -Özel tur araçları ile bölge gezisi
 • – 1 gece tren de konaklama
 • -2 gece YP otel konaklama.
 • -2 Sabah kahvaltısı.
 • -2 Akşam yemeği.
 • -Rehberlik ve Vİ HOLİDAY TURİZM refakat hizmetleri.
 • -Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.
 • -Seyahat Güvence Poliçesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel Harcamalar
 •  Müze Ören yeri Girişleri
 • Kars Âşıklar Atışması
 • Öğle yemekleri
 • İçecekler

Bunlar da dikkatini çekebilir...